CS GO nasıl daha iyi oynanır? Cs go da pro olmak (:

Herkese merhaba bu makalemde sizlere cs go nasıl daha iyi oynanır? cs go da nasıl pro olunur? gibi soruların cevabını vermeye çalışacağım. Eğer bu yazıyı yazmam sizlere counter strike global offensive oyununu çok iyi oynadığımı düşündürüyorsa, emin olun öyle değil. Ben pek beceremedim bu işi. Şu an 2509 saatim olmasına rağmen hala Nova 3 olarak oynuyorum 😀 Ama kendime göre bahanelerim var tabi ki. Yazımızın ilerleyen satırlarında zaten sizde neden oynayamıyor olduğumu veya sizin neden daha iyi olamadığınızı anlamaya başlayacaksınız.

Bu yazının devamında cs csgo da nasıl pro olunur? sorusuna tam ve kesin bir yanıt veremeyecek olsam da en azından şuan ki durumunuzdan daha ileri bir seviyeye geçmenizi sağlamayı amaçlıyorum. Dediğim gibi çok iyi oynayamasam da bu videoda sizlere kendi fikirlerimle birlikte zaten olması gereken şeyleri ve global adı verilen bu oyunu çok iyi oynayan kişilerin taktiklerinden bahsetmeye çalışacağım.

 

Bu yazıyı okuyorsanız sizin de bildiğiniz gibi valvenin counter strike oyununun çok daha ileriye taşınmış bir oyunudur counter strike global offensive. Kısaca CS:GO adı verilen oyunun counter strike oyununa göre en belirgin özellikleri Rank sistemi, rekabet, basit eğlence, silah yarışı tarzında oyun çeşitlerinin olması ve çok daha iyi grafiklere sahip olmasıdır. Ayrıca benim hoşuma en çok giden yeniliklerinden biride çok çok gerçekçi olmasa da dünyadaki fizik kurallarının bir çoğunun bu oyunda geçerli olmasıdır. Zaten cs go oyununa geçiş yapmış biriyseniz counter strike oynamanın ne kadar daha az zevk verdiğini biliyorsunuzdur.

Counter strike global offensive oyununu milyarlarca kişi oynuyor ve piyasaya sürülmesinin ardından 2018 tarihi itibariyle 6 yıl geçmesine rağmen hala en çok oynanan oyunlar arasında yer alabiliyor. Bu kadar çok oynanan ve sevilen bir oyunda ister istemez sizde iyi bir oyuncu olmak isteye biliyorsunuz. Bir oyunu iyi oynamak kesinlikle o oyundan daha çok zevk almanızı sağlayacaktır. Kötü bir oyuncu olup sürekli yenilmek sizin canınızı sıkabilir. Bu yazımın devamında sizlere cs go nasıl iyi oynanır sorusuna cevap vermenin dışında diğer cs go benzeri oyunlarda da nasıl iyi oynayacağınıza dair bilgiler vereceğim. Bence taktiklerin çoğu diğer oyunlar içinde kesinlikle geçerlidir.

Counte-Strike: Global Offensive oyunu grafik ayarları ve cs go fps arttırma

İyi bir oyun oynamanın ilk sırrı oyunu akıcı bir şekilde oynamaktır. Türkiye şartlarında herkesin çok iyi bir bilgisayara sahip olmadığını çok iyi biliyorum. Bu yüzden birçoğumuz her oyunu oynayamıyor. Kasılmalar ve fps düşüşleri oldukça çok oluyor. İşte bu hem size bağlı olmayan hem de sizin iyi oynamanızı engelleyen bir sebeptir. Bu duruma genel bakışımız cs go fps arttırma yöntemleri olabilir.

Ne yazık ki bu konu benimde muzdarip olduğum konulardan biri. Çok iyi bir bilgisayara sahip olmamakla birlikte düşük fps aldığım için çok akıcı bir oyun oynayamıyorum. İyi bir akıcılığa sahip olmadığım için genelde iyi atışlar yapamıyorum ve çoğu zaman grafiklerin azizliğine uğruyorum. Ah ulan hele birde karşıma adam çıkınca aniden düşen fps herşeyi alt üst eder. Birde karşınızda dilinizden anlamayan biri varsa. Anlamadığınız bir dilde yersiniz küfürü. Ne acı L Bu yüden cs go fps arttırma ve cs go ping düşürme en önemli adımlardan biri.

Cs go da fps arttırma için ilk önce oyun ayarlarını yapmamız gerekiyor. Oyuna girin ve Ayarlardan grafik ayarları sayfasını açın. Yukarıdaki resim neyi nasıl yapmanız gerektiğini gösteriyor. Eğer iyi bir bilgisayarınız varsa her şeyi düşük yapmanıza gerek yok deneyin ve görün.

Ama en önemi ve kesinlikle tavsiye ettiğim seçenekler

 • Görüntü Modu: Bilgisayar monitörü kalmalı bunu değiştirmeyin.
 • Görüntü oranı: 4:3 olsun bu kare bir ekran demektir görüntü ekrana yayılmaz daha az alan görürsünüz ama daha hızlı olur ev siz daha az yere odaklanarak iyi vuruşlar yaparsınız.
 • Çözünürük: Cs go fps arttırmak için çok önemli bir ayardır ne kadar düşük olursa o kadar hızlı bir oyun olur. Ama ne kadar düşükse o kadar kötü görüntü gelir. Kendinize göre ayarların.
 • Dizüstü Enerji Tasarrufu: Lütfen Devre dışı kalsın daha performanslı olacaktır.

Bu ayarlar kesin olarak böyle kalsın. Diğer seçenekleri kendinize göre ayarların ama resimde gösterilen ayarlar en iyi performans için seçilmiştir. Cs go fps arttırma konusunda size kesinlikle yardımcı olacaktır.

Cs:Go Fps arttırma için Nvidia grafik ayarları

Eğer Nvidia marka bir ekran kartı kullanıyorsanız. Bilgisayarınıza muhtemelen grafik ayarlarını yapabileceğiniz bir paneli vardır. Cs go da fps arttırmak için bilgisayarınızın grafik ayarlarınıda performans için ayarlamalısınız.

 • Bilgisayarınızın masaüstünde boş bir yerde sağ tuş yapın ve açılan listeden “NVIDIA Denetim Masası” seçeneğini tıklayın.
 • NVIDIA Denetim Masası açıldığında sol tarafta bir liste göreceksiniz burada “Görüntü Ayarlarını Önayarla Yap” yazılı bir seçenek vardır tıklayın.
 • Sağ tarafta açılan sayfada tıklanabilir seçenekler göreceksiniz. Burada “Benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver” yazan bir seçenek vardır. Seçin ve kaydırma çubuğunu “Performans” yazan yere çekin.
 • Daha sonra sol menüde “3D Ayarların yönetilmesi” yazan seçeneğe tıklayın.
 • “Program  Ayarları” sekmesine tıklayın ve aşağıdaki açılır listeden “Counter-Strike: Global Offensive” seçin.
 • Bu program için tercih edilen grafik işlemciyi “Yüksek performansl nvidia işlemcisi” olarak seçin
 • Daha sonra aşağıda “Bu program için ayarları belirleyin” başlığına sahip içinde ayarlar olan bir kutu göreceksiniz. Bu kutu üzerinde aşağıda ki değişiklikleri yapın.
  • Bağlantılı optimizasyon: Otomatik
  • Birden Çok Ekran/ … : Tek ekran performans modu
  • Doku Süzme Kalite: Yüksek Performans
  • Doku süzme – eşyönsüz örnek optimizasyonu: Kapalı
  • Doku süzme – negatif lod tercihi: İzin ver
  • Doku süzme – Trilinier optimizasyon: Kapalı
  • Gölgelendirici önbelleği: Açık
  • Güç yönetim modu: Maksimum performansı tercih et
  • Kenar Yumuşatma – Gama düzeltmesi: Kapalı
  • Önceden oluşturulan maksimum kare sayısı: 1
  • Önceden oluşturulmuş sanal gerçeklik kereleri: 1

Bu ayarları yaptıktan sonra “Uygula” butonuna basın ve ayarları kaydedin. Cs go fps arttırma için ekran kartınızdan da yardım almış olacaksınız.

Cs go fps arttırma için küçük işlemler

 • Cs go da iyi oynamak için ping çok önemli bir etkendir iyi bir ping sahibi değilseniz ve karşınızdaki oyuncunun pingi iyiyse muhtemelen sizi daha önce o görecek ve hemen öldürecektir. İyi bir ping için iyi bir internet hızı gereklidir. İnternetiniz için çok fazla önerimiz yok ancak arkaplanda çalışan ve internet kullanan programları kapatmak, internete bağlanan direk cihazları internetten koparmak ve kablo ile internete bağlanmak sorununuzu biraz azaltabilir.
 • Cs go fps arttırma işlemi işe yaradı ancak hızlı fps düşüş ve çıkışları yaşıyorsanız fps sabitlemek akıllıca olacaktır.  Oyuna girdikten sonra konsolu açın ve “fps_max 60” yazın bu cs go fps limitini 60 a sabitleyecektir ve ani iniş çıkışlar azalacaktır.
 • Cs go fps arttırmak için Steam kütüphanesinde cs go üzerinde sağ tuş “Özellikler” ve ardından açılan pencerede “BAŞLATMA SEÇENEKLERİNİ AYARLA” butonuna basarak açılan pencere kutusuna ” -threads 8 -high -nod3d9ex -novid -freq 60 +cl_forcepreload 1 -cl_cmdrate 128 -cl_updaterate 128 -cl_bob_lower_amt 5″ komutunu yazın cs go fps arttırma işleminize katkısı olacaktır ancak 2 yerde farklı yazmanız gerekir.
  • -threads 8 : 8 yerine biliyorsanız işlemcinizin çekirdek sayısını yazmalısınız.
  • -freq 60: Biliyorsanız ekranınızın frekans değerini yazmalısınız.

Cs go da pro olmak için profesyonel oyuncuları izleyin

Siz veya çevrenizdekiler çok iyi birer oyuncu olmayabilirsiniz. Ancak günümüz teknolojisi ile çok iyi oynayan oyuncuları izleme şansınız yüksek. İsterseniz youtube isterseniz twitch web sitelerine global oyuncuların videolarını izleyebilirsiniz. Ama sakın sizde benim yaptığım hata düşüp global oyuncu videolarını izledikten sonra aha bende kenny s olacam diyip kendinizi rekabetçi oyunlarda awp ile tavşan gibi zıplarken bulmayın. Emin olun izleyip gaza gelmekle olmuyor bu işler. Aman gaza gelmeyin sakin olun ve sabredin

Oyuncuların hangi bölümlerde nasıl oynadıklarını nerelerde beklediklerini analiz edin. Bir işi kendiniz çok iyi yapamıyorsanız iyi olanlar gibi yapmayı deneyin. Kendinizi onların yerine koyun. Aynı taktikleri yapmaya çalışın. En azından üst rütbelere çıkana kadar silver ve nova rütbelerinde size yetecektir.

Tüm dünyada Counter-Strike: Global Offensive resmi turnuvaları yapılır. Bu turnuvaya ülkeler 5 kişilik takımlarıyla katılır ve kazanan takıma para ödülü verilir. Bu turnuvalarda oynayan insanlar genelde Counter-Strike: Global Offensive oyununu çok iyi oynayan oyunculardır. Eee dünya şampiyonu olmak bunu gerektirir öyle değil mi?  Bu profesyonel oyuncuları izleyin ve saklandıkları yerleri, ne zaman atağa çıktıklarını nerelere bomba attıklarını iyi ezberleyin. Çünkü onlar oyunu ve haritaları iyi bilir ve rakiplerini tanırlar.

Bu konuda son olarak söylemek istediğim bir şey daha var. Sakın 1, 2 oyuncu izleyip hemen iyi olacağınızı düşünmeyin. Biraz sabırlı olun ve bol bol izleyin. Ne kadar çok izlerseniz hafızanıza o kadar çok kazınır. Hafızanıza alın ve istemsizce bu hareketleri yapmaya başlayın oyun içinde ben burada ne yapacaktım diye düşünüp zaman kaybetmeyin.

cs go da iyi bir oyuncu olmak için bol bol egzersiz yapın

Sadece bilgisayar oyunlarında değil hayatın birçok yerinde özellikle de eğitim hayatında egzersizin, pratiğin ve uygulamanın yeri büyüktür. Bir şeyi hiç denemediyseniz hiç bilemezsiniz. Tekrar etmezseniz iyi öğrenemezsiniz. Hem becerinizin kalıcılığı hem de daha iyi oynamak için sık sık egzersizler yapmaya çalışın. Her zaman rekabetçi girip oynamak zorunda değilsiniz. Topluluk sunucularına girin ve aim, awp gibi mapleri oynayarak kendinizi awp kullanmakta veya nişan almakta eğitebilirsiniz.

Bunun dışında cs go için sdk adı verilen bir uygulama geliştirilmiştir ve bu uygulama ile kullanıcılar kendi haritalarını yapıp counter strike kütüphanesine yükleyebiliyor. Diğer oyuncularda bu haritaları bilgisayarına indirip oynayabiliyorlar. Sadece Counter-Strike: Global Offensive oyununun kendi haritaları ile oynamaya mecbur değilsiniz yani. Normal oyun haritaları dışında cs go da egzersiz yapmak için üretilmiş topluluk haritaları vardır.

 • recoil_training: Spray geliştirebielceğiniz bir cs go haritası
 • Aim Course 2: Refleksleriniz ve aim yani nişan alma kabiliyetinizi arttırabileceğiniz bir çalışma haritası
 • Aim Botz – Training: Nişan alma yeteneğinizi geliştirebileceğine inandığım en işi counter strike haritalarından bir tanesi. Kendi ayarlarınızı yapın ve botları öldürün.
 • Yukarıdaki cs go haritaları dışında Smoke practice, grenade practice, dust2 training, mirage training, inforne training, cache training gibi aramalar yaparak size haritalarda attığınız bombaların nerelere düştüğünü öğreten haritaları indirebilirsinizi.

Peki bu cs go haritalarına nasıl ulaşacaksınız.

Steam uygulamasını açın ve “Topluluk” menüsünden “Atolye” seçeneğine tıklayarak atölye sayfasına geçin. Arama kutusuna “Counter-Strike: Global Offensive” yazın. Counter strike atölye sayfasında girmiş olacaksınız. Bu sayfada “Göz At” seçeneği üzerine gidin ve açılan listede “Haritalar” a tıklayın. Son olarak arama kutusunda harita isimlerini yazarak haritalara abone olmalısınız.

Ayrıca rekabetçi oyun dışında “Topluluk Sunucuları” tablosundan diğer sunuculara bağlanıp başka oyuncularla alıştırmalar yapabilirsiniz. Türkiye sunucularında daha düşük ping aldığınız için daha zevkli oyunlar oynayabilirsiniz. Topluluk sunucuları listeleme ekranında filtre bölümünü kullanıp “retake” kelimesini aratabilirsiniz. Retake sunucuları tamamen göreve odaklı oyunlar içerir. Yani round daha başlar başlamaz hemen bomba kurulur ve bomba çözülmeye çalışır. Böyle kısa roundlar oynanarak hızlı düşünme yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

Takım arkadaşlarınızla iyi anlaşın ya da bir takım kurun

İyi bir oyun çıkarmanın en önemli adımlarından bir tanesi de takım ruhuna sahip olup bir takım oyunu oynamaktır. Maalesef bu aşamada iş sadece size kalmıyor. Oyunun yükünü takımca tüm ekip arkadaşlarınız paylaşmalı ve takım oyuncularının birbirini koruması gerekmektedir. Bunun dışında hemen bilgi verilip arkadaşlarınızın oyun hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamalısınız. Nasıl mı? Çok basit. Bu durumu çoğunuzun bildiği bir biçimde anlatmaya çalışacağım.

Örneğin dust2 haritasını oynuyorsunuz ve round başladı ve herkes bir yer tutmaya başladı.
2 arkadaşınız B bomba alanını, diğer arkadaşınız orta kapıyı, bir arkadaşınız short adı verilen kısa yolu ve sizde long yani uzunu  tutuyorsunuz. O da ne! Birde baktınız ki 5 oyuncu karşınızda ve sizi öldürdüler ve ölmediniz ama o 5 kişinin ayak seslerini duydunuz aman tanrım dediniz geliyorlar. Bunu hemen takım arkadaşlarınıza bildirin ki desteğe gelsinler veya longa bakmaya başlasınlar aksi taktirde siz henüz öldüğünüz için küfür ediyorken ve arkadaşlarınız B ve middle kapışınızı tutuyorken rakip takım çoktan bombayı kurmuş olacaktır.

Veya bomba B bomba alanına rakibiniz bombayı kuruyor ve siz sesini duydunuz bunu hemen takım arkadaşlarınıza bildirin. Bomba kurulduktan sonra boşuna A bombalama alanına bakmaya kimse gitmesin.

Takım oyunu çok önemlidir takım oyununu unutmayın. Eğer oyunlara tek başınıza girip 4 kişiyi cs go oyununun bulmasını bekliyorsanız size bulduğu 4 kişi istediğiniz gibi oynamayabilir. Veya dillerinden anlamayabilirsiniz. O zaman en iyi çözüm oyunu oynadıkça iyi arkadaşlar edinip kendi takımınızı kurmanız ve takımınızla birlikte oyun oynamanız böylece daha iyi bir oyun oynamış ve hep beraber kaliteli birer oyuncu olmaya başlamış olursunuz. Kendi takımınızın olması size oyunu oynarken daha fazla zevk verebilir. Belli mi olur belki bir gün sizde global olursunuz yada resmi müsabakalara katılıp bizi gururlandırırsınız. (: Ne yazık ki beni engelleyen adımlardan biri de bir takımımın olmaması galiba hiçbir zaman global olamayacağım 😀

Counter-Strike: Global Offensive haritalarını iyi bilin

cs go fps arttırma işlemini yaptıktan sonra eğer iyi bir akıcılıkla oyun oynuyorsanız bundan sonra size bağlı olan işlerden bir tanesi de haritaları iyi bilmektir. Cs go haritalarını iyi bilmek size büyük avantaj sağlar. Haritaları bildikten sonra rakibinizin nereden geleceğini bilirsiniz. Rakibinizin sesi duyduğunuzda nerede olduğunu anlarsınız. Veya arkadaşınız size info verdiğinde bunu anlamış olursunuz. Örneğin inferno haritasını oynadığınızı ve rakibinizin size banana dediğini düşünün. Haydaa al başına belayı.

-Banana ne la!
-Ne demek banana
-Aaa şey muz mu?
-hee muz
-Demek ki canı çekmiş.
-iyi bana ne beee

Gibi kendi kendinize cümleler kurup sonra ” the bomb has been planted” sesini duyup hay bombasını yaa nereye kurdu bunu a ya mı derken oyunu  boşu boşuna kaybetmeyin. Haritaları bilin haritaları ez-ber-le-yin. Hangi haritada nerenin isminin ne olduğunu iyi bilin.

Nereden bileyim yav ben haritaların şurasını burasını kardeşim öyle öğren demesi kolay diyorsanız. Counter-Strike: Global Offensive harita yeri bilgileri yazımızda bulabildiğimiz harita infolarını paylaştık bir bakın istereseniz.

Bombaları kullanın

Bombaları kullanmak önemli. Counter strike oyununda bu kadar yoktu ama Counter-Strike: Global Offensive oyununda tam 5 adet bomba alabilmekteyiz.

 • Molotof / Yanıcı Bomba: Açık ve net attığınız yeri bir süre ateşe verir.
 • Yanıltıcı Boma: Attığınız yerde sizin aldığınız silahın sesini çıkarır.
 • Flaş Bombası: Patladığında ona bakan tüm oyuncuları kısa bir süre kör eder.
 • El Bombası: Çok hakim olduğumuz kesin patladığında oyuncuya hasar verir
 • Sis bombası: Atıldığı yerde bir süre duman çıkararak görüşü engeller.

Peki ya bu bombalar ne işimize yarar? Molotof, yanıcı bomba ve el bombasını çok fazla anlatmaya gerek yok. Ancak diğer 3 bombadan biraz bahsedelim.

 • Yanıltıcı Bomba: Mesela long kapısından girmeyi planlıyorsunuz ve long kapısından çıkmanızı bekleyen bir oyuncu var. Yanıltıcı bombayı short, veya middle a atarak rakibinizin yanlış info vermesini sizi bombayı attığınız yerde sanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece long bekleyen oyuncu gittiğinde siz çıkarsınız. Ya da aynı bombayı rakibinizin yakınına atarak ses kasmasını engelleyebilirsiniz.
 • Flaş bombası: Deminki senaryoyu tekrar düşünelim longa gireceksiniz ve CT olan rakibiniz awp dürbününü tam kapıya tutmuş sizi görmeyi bekliyor. Keklik gibi avlanacaksınız kaçarı yok. Bu senaryoda flaş bombasını atarak rakibinizi bir süreliğine kör edip çıkabilirsiniz. 2. bir senaryo ile anlatmak gerekirse siz CT takımındasınız ve B bölgesine bomba kuruldu. İçeri girmeniz gerek ancak 2 kişi var ve biri kapıyı diğeri ise pencereyi kolluyor. Flaş bombasını içeriye atarak rakiplerinizi bir süre kör edip hızlı bir şekilde içeri girip ikisini de vurabilirsiniz. Tabii 2. senaryo için biraz beceri ve şans gerekli
 • Sis bombası: En basitinden kurulmuş olan bir bomba ve 1 e 1 kaldığınızı düşünün. Bombayı imha etmeniz gerek ancak rakibiniz uzaktan bombayı kolluyor. Bombayı şöyle bir kutunun ucundan çözebilirsiniz ama kafanızın veya kollarınızın bir kısmı görüleceği için muhakkak öldürüleceksiniz. Sis bombasını bombanın olduğu yere atıp çözmeye başlayabilirsiniz. Rakibiniz sizi göremeyeceği için vurma olasılığı azalacaktır. İkinci olarak flaş bombasında olduğu gibi rakiplerinizin görüşünü engellemeye çalışabilirsiniz. Mesela Longtan A bombalama alanına geçeceksiniz ama CT den birinin kolladığından şüpheleniyorsunuz. Görünmeden geçmeniz gerek. Sis bombasını atıp hızlıca geçebilirsiniz.

 

 

Rakibinizi tanıyın ve tahminlerde bulunun ve akıllı davranın

Rakibinizi tanıyın derken soyunu, sopunu, sülalesini sorun demediğim gibi akıllı davranın derken de akıllı olun gibi öğüt vermiyorum. Ne haddime öyle değil mi? Birkaç round rakibinizi tanımaya çalışın nasıl oynadığına bakın kim nasıl vuruyor. Nereleri tutuyorlar nerede daha çok gizlenip nerelerde daha güçlüler veya nerelerde daha zayıflar. Hemen koşup merminin önüne mi atıyorlar kendilerini yoksa sabırlıca bekliyorlar mı? Tüm bunları aklınıza kaydedin ve oyununuzu rakibinize göre avantajlı olacak bir biçimde şekillendirin.

Mesela, adamın biri çok iyi long tutuyor ve sizi 5 el üst üste aynı yerde öldürüyorsa. Artık oraya ya tek başınıza gitmeyin ya da oradan gitmeyin. Gitmeyin yahu gitmeyin. Gidip daha ilk saniyelerden takımınızı 4 kişi bırakmayın. Sizin ölmeniz takımınızın pozitif enerjisini düşürebilir. Bu işkenceyi diğer takım arkadaşlarınıza yapmayın.

Bombayı terörist takımının gelip kurması, rehineleri de CT takımının gelip kurtarması gerekiyor. Bu yüzden bırakın onlar gelsin sazan gibi hemen her yere siz atlamayın. Long Doors gibi yerleri el başlangıcında hemen bombalıyorlarsa kendinizi içeri atıp bombalardan hasar almayın.

 

Oynama alanlarınızı belirleyin

Rakibinizi tanıyın adımının tam tersi bir adım. Kendinizi tanıyın ve akıllı olun. Counter-Strike: Global Offensive oyununu körü körüne oynayıp durmayın. Kendinizi analiz edin, hangi silahları daha iyi kullanabildiğinize, hangi tarafta daha iyi oynadığınıza, hangi bölgeyi koruyabildiğinize dikkat edin. Kendinizi siz daha iyi tanırsınız. En iyi oynayabildiğiniz yerde oynayın. Takımınıza bahsedin ve sizi en iyi olduğunuz şekilde değerlendirsinler.

Awp kullanabiliyorsanız awp de gelişin. Taramalı tüfeklerde iyiyseniz taramalı tüfeklerde egzersiz yapın. En iyi saklanabildiğiniz yerleri belirleyip oralarda oynayın. Ama hep aynı yerde oynayıp rakibinize kendinizi tanıtmayın. birkaç yerde gelişin ve yerinizi ara sıra değiştirin.

Genel özet ve diğer taktikler

 • Cs go da pro olabileceğinize inanın
 • Cs go fps arttırma yöntemleri ile takılmaları engelleyin
 • Bilgisayarınızın performans ayarlarını yapın.
 • Profesyonel oyuncuların videolarını izleyin
 • Cs go pro oyuncularını taklit edin
 • Bol bol egzersiz yapın
 • Silah yarışı oyunlarını oynayın
 • Egzersiz haritalarına abone olun ve çalışın
 • Takım arkadaşlarınızla sürekli iletişim kurun ve iyi anlaşın
 • Yapabiliyorsanız anlaşabildiğiniz arkadaşlarınızla takım kurun
 • Cs go haritalarını sürekli oynayın ve info konum bilgilerini edinin takım arkadaşlarınıza iyi bilgi verip iyi bilgi alın. Harita bilgileri için cs go harita infoları yazımıza göz atın
 • Rakibinizi tanıyın ve zayıf yönlerini öğrenip öyle saldırın
 • Akıllı davranın ani hareketler yapmayın
 • Bombaları kullanın rakibinizi yavaşlatın veya çatışmaya girmeden hasar vererek öldürme şansınızı arttırın
 • Shift tuşunu kullanın ve rakibinizin ayak seslerinizi duymasını engelleyin
 • Kendinizi iyi hissetmiyorsanız o gün oynamayın
 • Oturarak ateş edin ki daha isabetli vuruşlar yapabilesiniz.
Scroll to Top