Whatsapp’da şekilli yazı yazmak. Whatsapp messenger da kalın, italik ve çizgili mesajlar atmak

Whatsapp da şekilli yazı yazmak ile alakalı. Mobil cihazların sözde akıllanması ve android, ios gibi işletim sistemlerinin ortaya çıkması ile birlikte günümüzde mobil teknoloji iyice ilerledi. Her ne kadar bazen bizi şaşkına çeviren değişiklikler görmüş olsak ta bizi en çok çeken uygulamalar genelde oyun ve iletişim uygulamaları oluyor. Whatsapp bu uygulamaların en başında yer alıyor.

Günümüzde 7 den 70 e akıllı mobil cihaz kullanan insanların açık ve net büyük bir çoğunluğu whatsapp mesajlaşma uygulamasını kullanıyor. Google play mağazasında baktığımız zaman 1.000.000.000+ yani 1 milyardan daha fazla kullanıcının whatsapp indirdiği görülüyor. Bazı kaynaklar 1,5 milyarın üzerinde kullanıcısı olduğunu yazıyor.

Bu sizi her ne kadar ilgilendirir bilmiyoruz ama bugün sizlere sıkıcı düz yazılardan kurtulup whatsappda nasıl kalın, eğik, altı çizgili, üstü çizgili gibi yazılar yazacağımızdan bahsedeceğiz. Bu aslında uzun süredir olan bir özellik ama belki zaten biliyorsunuzdur belki de ilk kez öğrenip şok olacaksınız.

Whatsapp’da kalın yazı yazmak (*)

Mesajınızda sizin için önemli bir alanı yada vurgulamak istediğiniz bir kısmı daha belirleyici yazmak isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kalın olarak yazmak istediğiniz yazıyı * işaretleri arasına almak. Örneğin: *Bu yazı kalın olacak* şeklinde iki * arasında yazdığınız yazılar siyah ve daha kalın bir şekilde yazılacaktır. Bu arada önemli bir not *dan sonra boşluk kullanmamaya dikkat ediniz.

Whatsapp’da italik, yatay yazı yazmak (_)

Whatsapp da italik, yani hafif yatay bir şekilde yazmak istediğiniz mesajları alt çizgi yada alt tire olarak tabir edilen (_) şekil arasına almanız yetecektir. Örneğin: _Bu yazı italik olacaktır._

Whatsappda üstü çizgili yazı yazmak (~)

Yazdığınız yazıların üstünü çizmek istiyorsanız bunun içinde dalgalı çizgi şeklinde olan (~) işaretini kullanmalısınız. Telefonda pek bir sorun olacağını sanmıyorum ama eğer whatsapp web ile mesajlaşıyorsanız bu karakteri yapmak biraz zor olabilir. Genelde bu tuş Q klavye diye bahsettiğimiz Türkçe klavyelerde “ü” tuşunun üzerinde bulunur ve “AltGr” ile kullanmak gerekir. Yani ~ karakteri için klavyenizdeki boşluk tuşunun hemen sağında bulunan “AltGr” tuşuna basılı tutarken “ü” harfinin basıp bırakmalısınız. Muhtemelen bunu yaptığınızda ekranda hiçbir şey görünmeyecektir. Görünmesi için ekstra herhangi bir tuşa daha basmanız gerekir. Ya yazı yazmaya devam edin yada boşluk tuşuna basın.

Whatsappda üstü  çizgili mesaj yazmak için örnek  ~Bu yazının üstü çizilecektir~ şeklinde olmalıdır.

Söylemeden edemeyeceğim bu özellikleri iç içe de kullanabilirsiniz. Örneğin yazdığınız yazının hem kalın hem eğik hem de üstü çizgili şekilde yazılmasını istiyorsanız *_~Bu bir denemedir~_* bu şekilde kullanabilirsiniz.

Bu kodların hepsini whatsapp web uygulamasın da da kullanabilirsiniz.

Scroll to Top